Techologie značení

Technologie značení dárkových předmětů

Tampoprint

Je vhodný především pro potisk malých reklamních a dárkových předmětů. Tampoprintem je možné tisknout i ty nejdrobnější texty a detaily. Výhodou je možnost tisku i na nerovné předměty, plochy s ohyby apod. (např. tužky, zapalovače, přívěsky, otvíráky, popelníky a jiné reklamní předměty).

Sítotisk

Sítotisk přímými barvami je nejoblíbenější metodou potisku reklamních předmětů. Sítotisk je vhodný především pro větší a ploché díly, které lze touto metodou potisknout. Lze jím potisknout téměř libovolný materiál, jako je dřevo, sklo, kůže, textil, PVC, papír. Sítotisk je nenahraditelný všude tam, kde ostatní techniky selhávají, použitelný je však pouze na hladké a rovné. povrchy. Nezáleží na tom, zda je povrch savý či nesavý.

Rotační sítotisk

Stejné vlastnosti jaké má sítotisk, jen s rozdílem využitelnosti na zakulacených předmětech, využívá se hlavně pro potisk hrnků a sklenic.

Sublimace

Jde o potisk reklamních a dárkových předmětů ve fotografické kvalitě. Pro potisk jsou určeny různé druhy materiálů s upraveným polyesterovým povrchem (textil, kov, plast, keramika). Samotný proces zhotovení trvá několik minut. Při sublimaci je aplikování sublimačního inkoustu na povrch předmětu použitím tepelného lisu při nastavení určité teploty, času a tlaku.

Nášivky a strojní vyšívání

Efektní mnohabarevné strojní vyšívání loga a jiných různých motivů na trička, mikiny, pracovní oděvy, ručníky, vlajky, ubrusy, prostírání. Reklamní výšivky můžeme zajistit komplexně na klíč, tj. od grafického návrhu, přes vytvoření programu pro vyšívací automaty, vyšití zkušebních vzorků, až po finální reklamní výrobky v libovolném množství. Maximální možná velikost pro nášivky je 52 x 28cm a 40 x 25 cm pro výšivky.

Termotisk

Technologie vhodná pro tepelné potištění textilií, každý kus je originál. Možnost vyřezání motivů plotrem z folie pro jednodušší a jednobarevné motivy či plnobarevným potiskem a následným vyřezáním motivů na plotteru. Tisk je vhodný především pro složitější loga, emblémy, vlajky, znaky ale třeba i fotografie. Na termotisk se používají dva typy folií, a to gumová s označením FLEX a sametová s označením FLOCK.

Gravírování - laserové značení

Velmi přesně a rychle umožní přenést grafický motiv na reklamní předměty. Jedná se o trvalé značení, které vytvoří nezničitelné motivy. (použití pro předměty z plastů, kůže, kovů, různých barevných slitin kovů, dřeva, skla, elektronických komponet).

Pískování

Technika otryskání čirého skla jemným pískem přes šablonu s motivem. Na předmětu tak vznikne neodstranitelný obraz. Možné pískovat i do některých kovů pro viditelnost motivů však musí jít o kovy s lesklým povrchem. Nejčastější využití pro vytváření motivu na sklenky, plochá skla, zrcadla, štítky z leštěné nerezi, případně na měděné či mosazné povrchy.

Ražba do kůže

Je jednou z nejznámějších forem umístění loga na diáře, kožené reklamní předměty nebo další výrobky zhotovené z kůže. Kvalita ražby je závislá na kvalitě výrobku určeného k ražbě a také na preciznosti raznice.